Chcesz poznać idealne miejsce na pierwszą randkę?

jak zorganizować randkę?

Wszystko, co pierwsze, jest swojego rodzaju wyzwaniem. Znasz już tę osobę od jakiegoś czasu i zamierzasz w końcu ją gdzieś zaprosić, ale wydaje ci się, że nie masz dobrego pomysłu? Z tym problemem zmagają się nie tylko nastolatkowie, ale również ci, którzy mają za sobą niejedną pierwszą randkę.

Po pierwsze – nie przekombinuj

Pierwsza randka jest tak naprawdę tylko wstępem do romantycznej relacji, nie ma więc sensu od razu traktować jej jak rozwinięcie powieści. Często za bardzo się nią przejmujemy, a przez to wpadamy w zakłopotanie – najczęstszy powód wszelkich randkowych tarapatów i niezręcznej ciszy. W pierwszej randce chodzi przecież o to, żeby lepiej się poznać i zdecydować, czy dalsze brnięcie w znajomość ma sens. Nie wiedząc jeszcze zbyt wiele o drugiej osobie, zawsze najlepiej postawić na klasyczne pomysły. Romantyczna kolacja w restauracji, lub degustowanie nieznanych smaków piwa w pubie na pewno stworzą sprzyjające warunki do nawiązania ciekawej rozmowy oraz bliższego poznania się. Jeśli wybór padł na kino, warto przedłużyć randkę spacerem po najciekawszych zakątkach w mieście, podczas którego będzie można porozmawiać o filmie i innych wspólnych tematach.

Wykorzystaj to, co wiesz o swojej sympatii

Jeśli wiesz o swojej sympatii nieco więcej, można zaryzykować ciekawsze pomysły na spędzenie czasu romantycznie we dwoje. Pierwsza randka nie musi być standardowa ani tym bardziej przewidywalna. Jeśli lubimy biegać, można np. we dwójkę wybrać się na jogging wzdłuż plaży lub po lesie. Miłośnicy zwierząt natomiast chętnie dadzą wyciągnąć się do ogrodu zoologicznego. Bo pierwsza randka powinna być frajdą! Wiedząc, że dana osoba nie przestraszy się niezwyczajnego pomysłu i lubi mocniejsze doznania, można zaprosić ją np. do escape roomu, albo do parku trampolin. Dobre wrażenia i brak niezręcznej ciszy gwarantowane. W końcu randka nie musi ograniczać się tylko do wspólnego jedzenia spaghetti. Im weselsza, swobodniejsza atmosfera, tym łatwiej przełamać pierwsze lody.

Gdy przyjaźń nabiera rumieńców

Bywa i tak, że relacje oparte na przyjaźni czy koleżeństwie z czasem zaczynają zmieniać charakter na bardziej romantyczny. Zdarza się to na przykład w pracy, gdzie spędzamy z tymi samymi ludźmi dużo czasu każdego dnia. Czasami do takiego stopnia, że między obiema stronami istnieje już całkiem spora chemia i napięcie. W takiej sytuacji pewne zachowania typowe dla pierwszych randek byłyby dziwne i sztuczne. Kiedy obie strony wiedzą, czego chcą i są gotowe na pogłębienie znajomości, mają do wyboru znacznie więcej opcji niż te, które dopiero co się poznają. Chatka w górach czy hotel z widokiem na morze mogą okazać się dobrym pomysłem na romantyczne spędzenie długiego weekendu.

Bez względu na to, gdzie zabierzemy swoją sympatię, nie powinniśmy silić się na perfekcjonizm ani przywiązywać zbyt dużej uwagi do szczegółów. Najwspanialsze chwile zapisują się w naszych wspomnieniach spontanicznie, kiedy najmniej tego oczekujemy. Nigdy nie wiadomo, czy z typowej randki w kinie nie wyniknie coś wyjątkowego i długotrwałego.