Jak zorganizować szkolne połowinki?

Według tradycji szkolne połowinki organizowane są w drugiej klasie liceum. Jest to wspaniały sposób na lepszą integrację między grupą. Ponadto jest to po prostu beztroska zabawa, kiedy nie trzeba jeszcze przejmować się nadchodzącą wielkimi krokami maturą. Jest to ostatni dzwonek na to, aby pobawić się ze znajomymi z klasy jeszcze przed studniówką.

Zwykle młodzież nie posiada dostatecznego doświadczenia, aby samodzielnie zorganizować tak dużą imprezę. Wszelkie formalności dopełniane są najczęściej przez osoby znajdujące się w radzie rodziców. To właśnie one muszą wykazać się dobrą organizacją, tak aby zabawa była „na każdą kieszeń”, a jednocześnie niczego nie brakowało. Od czego zacząć?

Zgromadzenie środków

W pierwszej kolejności należy ustalić z innymi rodzicami, jaką maksymalną kwotę byliby skłonni przeznaczyć na imprezę. Dopiero po przekalkulowaniu budżetu można rozpocząć planowanie. Jest to podstawa, bez której nic się nie uda. Ponadto dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu. Zwykle dopiero po przedstawieniu kosztów przypadających na jedną osobę rozpoczynają się problemy. W takiej sytuacji wszystko rozpoczyna się od nowa. Lepiej ustalić kwotę jeszcze przed przeglądaniem ogłoszeń.

Wybór miejsca

Oczywistym jest, że sala, w której odbędzie się impreza jest niezwykle istotna. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest to najważniejszy wybór.
Połowinki organizowane przez młodzież zwykle odbywają się w wynajętej sali barowej, czy też pubie. Nie jest to najlepszy pomysł. Należy pamiętać, że takie miejsce kojarzy się przede wszystkim z alkoholowymi trunkami, co jest niestosowne. Po pierwsze jest to impreza szkolna, a po drugie nie każdy ma skończone 18 lat. Warto również dodać, że jest to mało elegancki lokal. Połowinki powinny swoim klimatem przypominać elegancki bal, niż dyskotekę. Należy również wspomnieć, że wynajęcie sali w pubie nie należy wcale do najtańszych.

Dobrym rozwiązaniem jest hotel z restauracją. Zwykle takie lokale mają już gotową ofertę przygotowaną dla tego typu uroczystości. Plusem jest to, że nie trzeba martwić się cateringiem. Wszystko organizowane jest na miejscu. Należy zorientować się przede wszystkim, ile wynosi cena za osobę. Następnie powinno się ustalić, co będzie wchodzić w skład menu. Połowinki w hotelu mają ogromną ilość zalet. Uczestnicy mają do dyspozycji obsługę obiektu tj. kelnerów, ochronę, czy też pracowników szatni. Mogłoby się wydawać, że są to drobiazgi, ale jest zupełnie inaczej. Często hotel zapewnia również w cenie oprawę muzyczną, czyli profesjonalnego DJ’a.

Inną opcją jest sala eventowa, która jest miejscem przystosowanym do uroczystych wydarzeń. W pierwszej kolejności należy sprawdzić, jak rozplanowana jest sala, a także, jakie warunki współpracy gwarantuje obiekt. Nie można zapomnieć, że miejsce ma przede wszystkim umożliwiać dobrą zabawę. Wiele takich sal jest dedykowana głównie spotkaniom branżowym i firmowym, więc podczas poszukiwań należy mieć to na uwadze. Dużym udogodnieniem jest, jeśli obiekt posiada własną kuchnię, gdzie można zamówić catering.

O czym pamiętać?

Wiele zależy od tego, jakiego standardu jest wybrany obiekt. Nierzadko dla oszczędności wynajmuje się wyłącznie salę, a resztę załatwia się na własną rękę. Mowa tutaj m.in. o cateringu. Nie można przesadzać z ilością dań, czy też przekąsek. Jest to zwykle kompletnie niepotrzebne, a przygotowane jedzenie może się zmarnować. Lepiej zachować zdrowy umiar.
Kluczem do udanej zabawy jest również dobry DJ. W tym temacie warto zaczerpnąć opinii młodzieży. Być może mają oni w swoim otoczeniu osoby, które zgodzą się zagrać na imprezie za całkiem dobrą stawkę. Ponadto muzyka, która podoba się rodzicom, nie zawsze jest lubiana przez nastolatków. Właśnie dlatego lepiej zdać się na gust uczestników imprezy.

W zależności od tego, gdzie znajduje się lokal, należy również pomyśleć o transporcie. Jeśli obiekt znajduje się kilkanaście kilometrów od miasta, to można pomyśleć o wynajęciu busa/autobusu.
Warto także ustalić odpowiedni dla wszystkich dress code. Wspólnie z rodzicami i młodzieżą trzeba ustalić, czy jest to impreza pół formalna, czy też bardzo elegancka. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.