Nasz wymarzony kinderbal!

Jak zorganizować KInderbal

Kiedy zbliża się termin kolejnej rocznicy urodzin naszego dziecka od razu zaczyna się kłopot i ból głowy. Bo organizacja imprezy takiej jak urodziny naszej pociechy to wcale nie jest taka prosta sprawa.

Tymczasem jest wiele możliwości, by sprawić, żeby organizacja imprezy urodzinowej nie stała się drogą przez mękę. Oto kilka z naszych podpowiedzi na udany i oryginalny kinderbal.

Sala zabaw dla dzieci

To coraz powszechniejszy i popularny sposób na „zagospodarowanie” urodzin dziecka. Organizacja imprezy w tej opcji to duża wygoda dla rodziców i frajda dla dzieci.

W sali zabaw mogą nie tylko zjeść tort, ale pobawić się w basenie z piłeczkami czy korzystać z innych dziecięcych atrakcji jak specjalne konstrukcje, po których można się wspinać, wędrować i dowolnie eksplorować.

sala zabaw na kinderbal

Specjalne sale zabaw stają się coraz bardziej powszechne. Praktycznie można je znaleźć nawet w małych miejscowościach. Właściciele tych obiektów są zwykle nastawieni na organizację przyjęć urodzinowych i bardzo chętnie je wynajmują na okolicznościowe przyjęcia.

Kino

To kolejny fantastyczny pomysł na urodziny. Organizacja imprezy urodzinowej w kinie oznacza, że dzieci mogą wspólnie obejrzeć swój ulubiony film. Potem zaś mogą obejrzeć kino „od kuchni”. Poznać zasadę działania projektora lub zobaczyć na czym polega praca biletera. Oczywiście nie może również zabraknąć tortu urodzinowego!

bajki dla dzieci na urodziny

Teatr

To dopiero frajda! Dzieci mogą nie tylko posłuchać opowiadań aktorów lub reżysera, ale spróbować samemu przygotować przedstawienie i oczywiście w nim wystąpić. Coraz więcej placówek teatralnych myśli o najmłodszych i przygotowuje specjalną ofertę urodzinową.

Zoo

Twoje dziecko kocha zwierzęta? Jeśli tak, to dlaczego nie wyprawić urodzin właśnie w ogrodzie zoologicznym? Organizacja imprezy w zoo to pomysł bardzo oryginalny, a przy tym niemal stuprocentowa gwarancja, że solenizant i zaproszeni goście na pewno będą bardzo zadowoleni.

Nie mówimy tu tylko o dużych ogrodach ze zwierzętami, ale również o stosunkowo małych, prywatnych placówkach. W takich miejscach dzieci mogą zazwyczaj dotknąć i pogłaskać sarenki czy króliki, a właściciele na pewno z przyjemnością opowiedzą o życiu i obyczajach swoich czworonożnych podopiecznych.

zoo na urodziny dziecka

Muzeum

Czy muzeum musi być nudne? Pewnie takie pytanie zadają sobie dzieci. Oczywiście nie! Organizacja imprezy urodzinowej w muzeum to może być strzał w dziesiątkę.

Powstaje bowiem coraz więcej małych prywatnych muzeów, które chętnie poszerzają swoją ofertę dla odwiedzających. Przyjęcia urodzinowe w muzeum to dziś już nic nadzwyczajnego.

Warto jednak znaleźć odpowiednią placówkę, tak by jej profil odpowiadał zainteresowaniom dzieci. Urodziny w muzeum to może być niezapomniana przygoda.