Osiemnastka – jak zaplanować te wyjątkowe urodziny?

jak zorganizować osiemnastkę?

Osiemnastka to dla wielu młodych ludzi przełom w ich życiu. Czują, że wchodzą w dorosłość. Otrzymują dowód osobisty i są określani jako „dorośli”. Warto odpowiednio uczcić ten ważny dzień. Jak go przygotować? O czym nie można zapomnieć? Gdzie wyprawić osiemnastkę, żeby była naprawdę udana? Czy powinno być to jedno przyjęcie czy dwa?

Rodzina i przyjaciele – razem czy osobno?

Chcąc uczcić osiemnaste urodziny, należy pamiętać nie tylko o przyjaciołach, ale także o rodzinie. Nastolatki jednak wolą bawić się we własnym gronie. Z tego powodu warto oddzielić te dwa przyjęcia. Dla przyjaciół przyszłego osiemnastolatka lepiej zorganizować imprezę w klubie, gdzie będzie nacisk na świetną muzykę i miejsce na taniec. Natomiast rodzinne przyjęcie może odbyć się w domu, gdzie zaproszeni goście wspólnie zjedzą obiad przy stole.

Jakie zaproszenia wybrać?

Jako że impreza na 18 urodziny jest wyjątkowa, to warto zdecydować się nie tylko na zapraszanie telefoniczne, ale także na drukowane zaproszenia. To miły gest, który zrobi wrażenie na gościach zarówno tych starszych, jak i młodszych. Dobrym pomysłem jest wybór różnych rodzajów zaproszeń. Dla rodziny lepiej sprawdzą się delikatne wzory. Mogą mieć prostą formę i tylko cyfrą zaznaczać, o jakie przyjęcie chodzi. Natomiast dla przyjaciół lepiej sprawdzą się zabawne zaproszenia, które klimatem nawiązują do przygotowywanej imprezy. Mogą opierać się o wzory śmieszne bądź takie, które należą do świata dorosłych.

propozycja zaproszenia na osiemnastkę

Tort – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Tort to najważniejszy punkt wieczoru. Jego również należy dobierać pod względem gości. Z pewnością na nieco bardziej zabawny można sobie pozwolić na przyjęciu w klubie, a na bardziej elegancki na obiad w domu. To, co ważne, to żeby przed zamówieniem tortu udać się do kilku miejsc na degustację. Liczy się bowiem nie tylko wygląd, ale także smak. Tort powinien nawiązywać do solenizanta. Jeśli jest on fanem piłki nożnej, tort może mieć kształt boiska, po którym biegają piłkarze. Jeśli to fanka mody, tort może zdobić słodka ozdoba w postaci torebki lub szminki.

tort na osiemnaste urodziny

Klub – jaki wybrać na przyjęcie dla przyjaciół?

Dobry klub to element, który zdecyduje o tym, czy impreza była udana czy też nie. Przed wybraniem klubu na osiemnastkę należy zapoznać się dokładnie z każdym miejscem, którym jest się zainteresowanym. Warto odwiedzić je. Poza tym, dobrym pomysłem jest zapytanie wśród znajomych, czy znają dane miejsce i czy je polecają. Pomóc może również sprawdzenie opinii w internecie. Klub powinien być na tyle duży, żeby zmieścił tyle osób, ile jest zaplanowanych na przyjęcie. Nie warto wybierać miejsc, w których goście ledwo się pomieszczą. Nie będzie to dla nich komfortowe i mogą szybko uciec z imprezy. Ważne jest także, czy klub umożliwi ozdobienie sali według własnych upodobań. Co istotne, należy dowiedzieć się, czy catering trzeba zamówić samodzielnie, czy dostarcza go klub. Jeśli to klub się tym zajmuje, należy zapytać, czy będą to wyłącznie przekąski takie, jak chipsy i paluszki, czy można liczyć na coś więcej. Warto zadbać o jakikolwiek ciepły posiłek nawet w klubie. Jeśli dane miejsce proponuje salę VIP, to trzeba sprawdzić, czy ma ona osobne wejście, które sprawi, że faktycznie na imprezie będą tylko wybrane osoby. Bardzo ważna jest muzyka. Zatrudnienie własnego DJ-a, który jest sprawdzony, to gwarancja, że przyjęcie będzie udane.

Zorganizowanie osiemnastych urodzin to nie lada wyzwanie. Przyjęcie dla rodziny w domu wymaga przygotowania odpowiednich dań, przystrojenia stołu, zaplanowania zaproszeń i zamówienia tortu, który będzie pyszny oraz piękny. Impreza w klubie dla przyjaciół to także wyzwanie. Należy nie zapomnieć o kwestiach takich, jak przekąski, alkohol, DJ, zaproszenia i tort. Zwrócenie uwagi na wszystkie kwestie o wiele wcześniej, pozwoli na stworzenie przyjęć, które spodobają się każdemu gościowi i będą zapamiętane przez najbliższe osoby na wiele lat.